Straipsniai

  • priklausomybė ir tobulybė

    Pasaulio idealizavimas yra priešinga nepasitenkinimo pusė. Kai į pasaulį žiūrite per rožinius akinius, daug kas atrodo geriau, nei yra iš tikrųjų. Jau žinote, kad jei atrodo, kad kažkur yra tai, ko iš tikrųjų nėra, atsiranda perteklinis potencialas.  Idealizuoti, vadinasi, pervertinti, užkelti ant pjedestalo, garbinti, kurti garbinimo objektą. Kurianti ir pasaulį valdanti meilė nuo idealizmo skiriasi…

    Skaityti daugiau

  • reikšmingumas

    Pagaliau aptarsime labiausiai paplitusį perteklinio potencialo tipą – reikšmingumą. Jis atsiranda tada, kai kas nors pernelyg sureikšminama. Puikybės reikšmingumas susikuria gryniausią perteklinį potencialą, kurį šalindamos pusiausvyros jėgos sukuria problemas potencialo kūrėjui. Esama dviejų reikšmingumo rūšių: vidinis ir išorinis. Vidinis, arba asmeninis, reikšmingumas pasireiškia savo pasiekimų arba trūkumų pervertinimu. Tokio žmogaus šūkis – „Aš svarbus asmuo“…

    Skaityti daugiau

  • nevisavertiškumas ir pranašumas

    Tiek pranašumo, tiek nevisavertiškumo jausmas – tai priklausomybės grynieji santykiai. Jūsų savybės lyginamos su kitų, todėl, be abejo, kuriamas perteklinis potencialas. Energetiniame lygmenyje neturi reikšmės, ar viešai reiškiate savo pranašumą, ar tyliai sveikinate save lygindami su kitais. Nėra reikalo aiškinti, kad atvirai reiškiamas pranašumas sukels aplinkinių priešiškumą. Žmogus, lygindamas save su kitais ir darydamas išvadas…

    Skaityti daugiau

  • pinigai

    Sunku mylėti pinigus ir nenorėti jų turėti, todėl praktiškai neįmanoma išvengti priklausomybės ryšių. Galima tik stengtis kuo labiau juos sumažinti. Džiaukitės, jei gavote pinigų. Tačiau jokiu būdu nesikrimskite, jei pinigų mažai ar juos praradote, kitaip jų bus mažiau ir mažiau. Jei žmogus mažai uždirba, daro būdingą klaidą- nuolat būna nepatenkintas, kad amžinai trūksta pinigų. Tokių…

    Skaityti daugiau

  • pasakos apmąstymui

    MAŽYTĖ MIŠKO PASAKA Siauručiu miško takeliu, pramintu sniege, ridenosi maža Saulytė, sunkiai tempdama krepšį, pilną švelnios moralinės paramos, kuri buvo skirta mažam Kiškučiui, gyvenusiam tame miške. Kiškutis mėgo vienatvę, o gal tiesiog bėgo nuo visų ir savęs. Prasidėjus žiemai jis pakeitė savo kailinukus į sniego baltumo ir tapo visai nebepastebimas, ir slėptis nuo visų jam…

    Skaityti daugiau

  • panieka ir išdidumas

    Pusiausvyra smarkiai pažeidžiama smerkiant kitus žmones, o ypač juos niekinant. Energetiniu požiūriu gerų ar blogų žmonių nebūna. Yra tik paklūstantys gamtos dėsniams ir pažeidžiantys esančius dėsniu. Pastaruosius visada veikia jėgos, siekiančios atkurti pažeistą pusiausvyrą. Žinoma, kartais būna tokių situacijų, kai žmogus nusipelno pasmerkimo. Bet ar būtent jūsų? Tai ne tuščias klausimas. Jei žmogus pakenkė būtent…

    Skaityti daugiau

  • noras turėti

    „Daug norėsi, mažai gausi“ – šis vaikų mėgstamas posakis turi pagrindą. Pasakyčiau kitaip: „Kuo stipriau nori, tuo mažiau gauni“. Kai jūs labai norite ką nors gauti, taip, kad esate pasirengę viską pastatyti ant kortos, sukuriate didžiulį perteklinį potencialą, suardantį pusiausvyrą. Pusiausvyros jėgos nubloškia jus į tokias gyvenimo linijas, kur taip geidžiamo daikto nėra net užuominų.…

    Skaityti daugiau

  • nepasitenkinimas savimi

    Pradėsime nuo nepasitenkinimo savimi. Jis pasireiškia, kai jaučiatės nepatenkintas savo pasiekimais, ypatybėmis ir aktyviai nekenčiate savo trūkumų. Galima konstatuoti, kad turite trūkumų, tačiau itin dėl to nekompleksuokite. Jei trūkumai neduoda ramybės ir tampa reikšmingi, susikuria perteklinis potencialas, o pusiausvyros jėgos tuoj pat stengiasi pašalinti tą perteklių. Jų veikimas gali būti nukreiptas į privalumų arba trūkumų…

    Skaityti daugiau

  • kaltės jausmas

    Kaltės jausmas taip pat yra grynasis perteklinis potencialas. Esmė ta, kad gamtoje neegzistuoja tokių sąvokų kaip gerai ar blogai. Pusiausvyros jėgos vienodą reikšmę teikia tiek geriems, tiek blogiems poelgiams. Pusiausvyra atstatoma bet kokiu atveju, jei atsiranda perteklinis potencialas. Jei pasielgėte blogai, pripažinote tai, pajutote kaltės jausmą (mane reikia nubausti), sukūrėte potencialą. Jei jūs pasielgėte gerai,…

    Skaityti daugiau

  • iš kovos į pusiausvyrą

    Ar galima kaip nors pasipriešinti pusiausvyros jėgoms? Būtent tuo mes kasdien ir užsiimame. Visas gyvenimas yra kova su pusiausvyros jėgomis. Visi sunkumai, nemalonumai ir problemos sukeltos pusiausvyros jėgų veikimo. Kaip bebūtų, bet priešintis pusiausvyros jėgoms – betikslis užsiėmimas, jos vis tiek dirbs savo darbą. Pastangos, nukreiptos pašalinti pasekmes, nebus vaisingos. Atvirkščiai – situacija tik aštrės.…

    Skaityti daugiau