nepasitenkinimas savimi

Pradėsime nuo nepasitenkinimo savimi. Jis pasireiškia, kai jaučiatės nepatenkintas savo pasiekimais, ypatybėmis ir aktyviai nekenčiate savo trūkumų. Galima konstatuoti, kad turite trūkumų, tačiau itin dėl to nekompleksuokite. Jei trūkumai neduoda ramybės ir tampa reikšmingi, susikuria perteklinis potencialas, o pusiausvyros jėgos tuoj pat stengiasi pašalinti tą perteklių. Jų veikimas gali būti nukreiptas į privalumų arba trūkumų vystymą. Žmogus linksta į vieną ar į kitą pusę, todėl dažniausiai renkasi kovą ir situacija atsigręžia prieš jį patį. Beprasmiška slėpti trūkumus, o pašalinti sunku. Rezultatas būna priešingas, o situacija tampa dar aštresnė. Pvz., žmogus stengiasi slėpti savo drovumą ir tampa dar labiau kompleksuotas arba pernelyg laisvo elgesio. 

Jei žmogus nepatenkintas savo trūkumais tiek , kad imtų save tobulinti, pusiausvyra nepažeidžiama. Aplinkinis pasaulis šiame procese nedalyvauja, o vidinis pusiausvyros praradimas kompensuojamas teigiamais veiksmais. Jei žmogų užpuola graužatis, jis įsižeidžia arba baudžia save, įvyksta pavojingas sielos ir proto konfliktas. Juk siela neužsitarnavo tokio elgesio. Ji neturi trūkumų, ji – tobula. Visi trūkumai, kuriuos įgijote, tai proto, o ne dvasios trūkumai. Beje, tai plati ir sudėtinga tema. Pastebėsim, kad ginčytis su savimi visiškai neverta. Dvasia užsisklęs ir „triumfuos protas“, todėl gyvenimas gali visiškai pašlyti. Kad nereikėtų kreiptis i psichoterapeutą, pirmiausia atsipalaiduokite ir atleiskite sau už visus trūkumus. Jei kol kas negalite savęs pamilti, tai bent jau liaukitės kovoti su savimi ir priimkite save tokį, koks esate. Tik tokiu atveju siela bus proto sąjungininkė. O tai labai galinga sąjungininkė. 

Telieka tie trūkumai ramybėje, o kaip įgyti privalumų? Juk negalima sustabdyti vystymosi. Žinoma, tobulinkite savo privalumus kiek norite. Juk būtina nutraukti karą su pačiu savimi. Tame kare švaistote energiją palaikydami ne tik nenaudingą, bet ir žalingą perteklinį potencialą. Kai pagaliau atsisakysite kovos, atsilaisvinusi energija ims tobulinti jūsų privalumus. 

Nors visa tai atrodo labai paprasta, labai daug žmonių švaisto didžiulius energijos kiekius kovodami su savimi ir slėpdami savo trūkumus. Jie lyg titanai pasmerkė save visą gyvenimą nešti šią naštą. Vos tik jie taps savimi ir numes tą naštą, gyvenimas bus ženkliai lengvesnis ir paprastesnis. Jų energija iš kovos lauko bus nukreipta į privalumų tobulinimą, o jų skleidžiami virpesių parametrai atitiks gyvenimo linijas, kur privalumai viršija trūkumus. Pamąstykite, kaip persikelsite į tas gyvenimo linijas, kur jūsų fizinė išvaizda puiki, jei galvojate tik apie savo kūno trūkumus? Jūs gaunate tai, ko aktyviai nenorite. 

Kai esate nepatenkinti savimi, konfliktuojate su savo dvasia, o kai esate nepatenkinti pasauliu, konfliktuojate su didelių energijų pertekliumi. Jau žinote, kad nebus nieko gero, jei pasiduosite jų įtakai. O kovoti su jomis net nebandykite. 

Nepasitenkinimas sukuria visai materialų spinduliavimą, kurio dažnis atitinka tas gyvenimo linijas, kuriose jūsų nepasitenkinimo priežasčių daugybė. Kai užtrunkate tokioje gyvenimo linijoje, tampate dar labiau nepatenkintas, ir visa tai tęsiasi tol, kol pavirstate senu ligotu žmogumi, neturinčiu jėgų ką nors pakeisti. Belieka skųstis šiuo pasauliu savo bendraminčių būrelyje ir prisiminti gerus senus laikus. 

Kiekviena karta įsitikinusi, kad gyvenimas tapo blogesnis. Netiesa, gyvenimas tapo blogesnis tik tai kartai, ir tai ne visiems, o tiems, kurie murkdosi nepasitenkinime šiuo pasauliu. Jei būtų taip, kaip jie įsivaizduoja, žmonija seniai (per šitiek kartų) būtų pavirtusi tikru pragaru. Slegiantis vaizdas, ar ne? Tai pirmas nepasitenkinimo pasauliu pasireiškimas, sukeliantis gyvenimo blogėjimą. 

Yra ir kitas šio žalingo įpročio aspektas – pusiausvyros būsenos pažeidimas. Jūsų nepasitenkinimas sukuria perteklinį potencialą aplinkinėje energetinėje erdvėje nepriklausomai nuo to, ar jis teisingas, ar ne. Perteklinis potencialas sukelia tokias jėgas, kurios bandys atstatyti pusiausvyrą. Būtų puiku, kad tos jėgos veiktų keisdamos situaciją į gerą pusę. Tačiau, deja, dažnai vyksta atvirkščiai. Pusiausvyros jėgos bandys jus taip paveikti, kad nepasitenkinimas šiuo pasauliu kuo mažiau skirtųsi nuo realybės. Įsivaizduokite, kas būtų, jei valdovas aktyviai imtų reikšti nepasitenkinimą tuo, kas vyksta valstybėje. Ir visai nesvarbu, ar tai geri, ar blogi ketinimai. Jo būtų atsisakyta arba su juo būtų fiziškai susidorota. Apie tokius faktus liudija istorija. 

Iš tikrųjų pusiausvyros jėgų veikimas bus nukreiptas sumažinti jūsų įtaką aplinkiniam pasauliui. Galimi labai paprasti ir įvairiausi būdai per jūsų pareigas, darbą, atlyginimą, šeimą, sveikatą ir t.t. Todėl matote, kaip vyresnės kartos nusirita iki tokio gyvenimo. 

Dabar aptarsim šį klausimą kitu aspektu. Atrodytų, džiaugiantis aplinkiniu pasauliu, atvirkščiai, pusiausvyros jėgos turėtų stengtis viską sugadinti arba kur nors atitolinti. Tačiau taip neįvyksta, jei, žinoma, nesidžiaugiam kvailai. Pirmiausia, jūsų kurianti energija perneša jus į teigiamas gyvenimo linijas. Antra, tokia energija nesukuria to destruktyvaus potencialo, kurį pusiausvyros jėgos stengiasi panaikinti. Ne veltui įvairios filosofinės ir religinės teorijos vieningai tvirtina, kad meilė yra kuriamoji galia. Ji sukūrė pasaulį. Kalbama apie meilę bendra šio žodžio prasme. Žinoma, kad pusiausvyros jėgas sukūrė pasaulio kuriamoji galia. Jos siekia palaikyti tvarką šiame pasaulyje ir negali veikti prieš jas sukūrusią energiją. 

Vadinasi, labai trukdo blogas įprotis reikšti nepasitenkinimą dėl įvairių smulkmenų. Atvirkščiai, įprotis džiaugtis dėl įvairių, kad ir nedidelių dalykų – labai naudingas. Išvada viena – būtina pakeisti senąjį įprotį nauju. 

Įpročių pakeitimo technika labai paprasta. Pirmiausia, kad ir kaip banaliai tai skambėtų, įsidėmėkite – nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Jei pasistengsite bet kokiame, jūsų nuomone, neigiamame reiškinyje rasti teigiamų pusių, jums tai lengvai pavyks. Paverskite tai žaidimu. Jei žaisite nuolat, žalingą įprotį pakeis naujas įprotis, labai naudingas ir jums, bet siaubingai nemalonus jus supančiai aplinkai.. 

Antra, jei iš tikrųjų atsitiko nelaimė, kai džiaugtis tiesiog neįprasta, prisimintinas karaliaus Saliamono pavyzdys. Jis nešiojo žiedą, jo užrašas buvo nusuktas į delno pusę ir niekas nematė to užrašo. Kai Saliamonas susidurdavo su nelaime arba sunkiai išsprendžiamu uždaviniu, pasukdavo žiedą ir perskaitydavo: „Tai taip pat praeis“. 

Žmonijos įprotis reikšti nepasitenkinimą buvo išugdytas veikiant destruktyvioms neigiama energija mintančioms jėgoms. Įgiję naują įprotį, generuosite teigiamą energiją, kuri galinga srove išneš jus į teigiamas gyvenimo linijas. 

Tarkim, įkvėpti ateities planų, ėmėte praktikuoti keitimo techniką. Netrukus pastebėsite, kad tai darote vis rečiau, o retkarčiais visiškai pamirštate, jog norėjote pakeisti įpročius. Tai neišvengiama, nes senas įprotis per giliai įsišaknijo. Vos tik atsipalaiduosite, neigiamos mintys tuoj pas ras būdų, kaip sugadinti nuotaiką, ir jūs nejučia pamaitinsite jas savo energija. Nenusiminkite! Jei jūsų nusistatymas tvirtas- pasieksite savo, ir destruktyvi jėga pagaliau paliks jus ramybėje. Tiesiog reikia kuo dažniau priminti sau apie savo ketinimą. 

Šiame pasaulyje mes esame svečiai. Niekas neturi teisės smerkti to, kas ne jo sukurta. Kalbu apie energijų jėgas. Jau minėjau, kad jei atvirai kovosite su sukėlusia jūsų nepasitenkinimą destruktyvią jėgą, bus tik blogiau. Nereikia būti romia avele, tačiau atvirai konfrontuoti su aplinkiniu pasauliu taip pat nedera. Jei jėga veikia asmeniškai prieš jus, galite panaudoti energijų sužlugdymo ar slopinimo metodus. Kai ji stengiasi jus įtraukti į kovą su kita energija, pasvarstykite, ar jums asmeniškai tai naudinga. 

Jauskitės kaip namuose, tačiau nepamirškite, kad esate svečiuose. Niekas neturi teisės smerkti, bet kiekvienas laisvas rinktis. Destruktyvioms gyvenimo energijoms naudinga, kad aktyviai reikštumėt savo nepasitenkinimą. Jums naudinga tiesiog pasirinkti kitą poziciją. Jeigu nerandate išeities,jums reikia pakeisti neigiamas mintis, atsikratyti klaidingo įsitikinimo ir viskas pasikeis į gerą pusę. 

Galvokite apie save tik geriau ir geriau!

Atgal