noras turėti

„Daug norėsi, mažai gausi“ – šis vaikų mėgstamas posakis turi pagrindą. Pasakyčiau kitaip: „Kuo stipriau nori, tuo mažiau gauni“. Kai jūs labai norite ką nors gauti, taip, kad esate pasirengę viską pastatyti ant kortos, sukuriate didžiulį perteklinį potencialą, suardantį pusiausvyrą. Pusiausvyros jėgos nubloškia jus į tokias gyvenimo linijas, kur taip geidžiamo daikto nėra net užuominų.

Jei bandysime pavaizduoti žmogaus, apimto troškimo turėti, elgesį energetiniame lygmenyje, tai bus panašu į šerną, bandantį pagauti žydrąją paukštę. Jis nori ją pagauti, garsiai kriuksi ir iš nekantrumo rausia žemę. Žinoma, paukštė nuskrenda. Jei gaudytojas abejinga mina vaikštinėja šalia paukštės, tikimybė, kad pagaus ją už uodegos, labai padidėja.

Galima išskirti tris norų formas. Pirmoji – kai didelis noras tampa tvirtu ketinimu turėti ir veikti. Tada noras išsipildo. Noro potencialas išsisklaido, nes energija pereina į veiksmą. Antroji forma – tai kankinantis beveiksmis noras, kuris yra grynasis perteklinis potencialas. Jis kabo energetiniame lauke ir geriausiu atveju be reikalo švaisto besikankinančio žmogaus energiją, o blogiausiu – pritraukia įvairius nemalonumus.

Pati klastingiausia trečioji forma, kai stiprus noras virsta priklausomybe nuo pageidaujamo daikto. Didelis reikšmingumas automatiškai sukuria priklausomybės ryšius, susidaro stiprus perteklinis potencialas, sukeliantis tokį pat stiprų pusiausvyros jėgų veikimą. Paprastai sukuriamos tokios direktyvos: „jei šito pasieksiu, mano gyvenimas taps daug geresnis“, „jei šito nepasieksiu, mano gyvenimas praras bet kokią prasmę“, „jei tai padarysiu, įrodysiu sau, ko esu vertas“, „ jeigu to nepadarysiu, aš nieko nevertas“, „jei tai gausiu, bus labai šaunu“, „jei to negausiu, bus labai blogai“, ir t.t.

Tapę priklausomi nuo pageidaujamo objekto, jūs įtraukiami į audringą sūkurį, kuriame neteksite jėgų kovodami dėl pageidaujamo dalyko. Galų gale jūs nieko nelaimėsite ir atsisakysite savo noro. Pusiausvyra atstatyta, o pusiausvyros jėgoms visai nerūpi, kad jūs dėl to nukentėjote. O įvyko tai dėl stipraus jūsų troškimo, kad pageidavimas išsipildytų, noras liko ant vienos svarstyklių lėkštės, visa kita – ant kitos.

Išsipildo tik pirmoji forma, kai troškimas tampa tikru ketinimu be perteklinio potencialo. Mes įpratę, kad už viską šiame pasaulyje reikia mokėti, nieko negauname veltui. Iš tikrųjų mes mokam už perteklinius potencialus, kuriuos patys sukuriame. Variantų erdvėje viskas nemokama. Jei jau ėmėme kalbėti tokiais terminais, mokestis už norų išsipildymą yra atsisakymas reikšmingumo ir priklausomybės ryšių. Kad pereitume į gyvenimo liniją, kur noras tampa tikrove, tereikia tikro ketinimo energijos. O apie ketinimus pakalbėsime vėliau. Pažymėtina, kad tikras ketinimas – tai noro ir veiksmo vienybė be sureikšminimo. Pvz., paprastas ketinimas nueiti į kioską ir nusipirkti laikraštį yra tikras.

Kuo reikšmingesni įvykiai, tuo didesnė nesėkmės tikimybė. Jei teiksite labai didelę reikšmę ir branginsite tai, ką turite, pusiausvyros jėgos tikriausiai tai atims iš jūsų. Jei trokšite gauti tai, kas jums ypač svarbu, nesitikėkite gauti. Būtina pažeminti reikšmingumo ir svarbumo kartelę.

Pvz., jūs dievinate savo naująją mašiną, kiekvieną dulkelę nušluostote, saugote, rūpinatės, bijote subraižyti, žodžiu, džiaugiatės. Juk jūs patys taip sureikšminote mašiną. Energetiniame lauke jos reikšmė nulinė. Deja, pusiausvyros jėgos suras vėjavaikį, kuris apdaužys jūsų mašiną. Arba jūs patys, būdami pernelyg atsargūs, trinktelsite. Tereikia nustoti dievinti savo mašiną, matyt ją paprastai, ir pavojus smarkai sumažės. Tai nereiškia nesirūpinimo. Galite nepriekaištingai rūpintis mašina, bet nedarykite iš jos stabo.

Esama ir kito stipraus noro turėti aspekto. Vyrauja nuomonė, kad jei labai norėsi, visko pasieksi. Atrodo, kad stiprus noras turėtų išnešti į tą gyvenimo liniją, kur jis išsipildys. Tačiau taip nėra. Jei noras tapo priklausomybe, tam tikra psichozę, isterišku siekiu laimėti savo bet kokiu būdu, vadinasi, širdyje netikite, kad jis išsipildys, ir perduodate virpesius su „pertrūkiais“. Jei netikite, stengiatės iš visų jėgų save įtikinti ir dar labiau suaktyvinate potencialą. „Viso gyvenimo reikalui“ gaila aukoti visą gyvenimą. Tokiu atveju yra vienintelė išeitis – sumažinti tikslo reikšmingumą. Į jį reikia eiti kaip nusipirkti laikraščio.

Stiprus noras ko nors išvengti yra logiškas nepasitenkinimo aplinkiniu pasauliu ir savimi tęsinys. Kuo didesnis poreikis, tuo stipresnis perteklinis potencialas. Kuo labiau to nenorite, tuo didesnė susidūrimo tikimybė. Pusiausvyros jėgoms vis tiek, kaip bus pasiekta pusiausvyra. Ją pasiekti galima dviem būdais: padėti išvengti susidūrimo arba suorganizuoti susidūrimą. Geriau sąmoningai atsisakyti priešiškumo, kad nesukurtumėte potencialo. Bet tai dar ne viskas. Kai galvojate apie, ko nenorite, jūs skleidžiate tos gyvenimo linijos dažnį, kurioje tai būtinai atsitiks. Visada gaunate tai, ko aktyviai nenorite.

Tai vyksta maždaug taip: žmogus dalyvauja iškilmingame priėmime pasiuntinybėje, aplink viskas solidu, tvarkinga, stabilu. Staiga jis ima mosuoti rankomis, trypti kojomis ir desperatiškai šaukti nenorįs, kad dabar jį iš čia išvestų. Žinoma, pasirodo apsauga ir besipriešinantį ir šaukiantį keistuolį išveda iš patalpos. Šis pavyzdys realiai perdėtas, tačiau energetiniame lygmenyje viskas vyksta taip pat intensyviai kaip pavyzdyje.

Panagrinėkim dar vieną pavyzdį. Tarkim, viduryje nakties jus žadina besilinksminantis kaimynas. Jūs norite miegoti, rytoj į darbą, o jis linksminasi gan triukšmingai. Kuo labiau norėsite, kad kaimyno kompanija nurimtų, tuo ilgiau jie triukšmaus. Kuo labiau pyksite, tuo garsiau jie linksminsis. Jei imsite jų neapkęsti, galite tikėtis, kad tokios naktys bus vis dažnesnės. Tą problemą galima išspręsti sužlugdant ar slopinant neigiamą energiją. Slopinsite tada, kai į šią situaciją pažvelgsite ironiškai. Galima iš viso ignoruoti ir nereikšti jokių emocijų bei jokio dėmesio. Energijos jėga bus sužlugdyta, o ir potencialo nesusidarys. Tegul ramybę jums suteikia žinojimas, kad turite pasirinkimą ir žinote, kaip juo pasinaudoti. Netrukus kaimynai nusiramins. Štai taip viskas vyksta, galite pabandyti.

Dabar galite ištirti, ką pernelyg sureikšminote ir kokios problemos dėl to kilo. Jei reikalai visai blogi, spjaukite į reikšmingumą, atsikratykit priklausomybės ryšių ir atkakliai skleiskite teigiamą energiją. Kuo blogiau, tuo geriau. Taip galima įvertinti situaciją, jei patyrėte pralaimėjimą. Džiaukitės! Dabar pusiausvyros jėgos jūsų pusėje, nes jų užduotis kompensuoti bloga geru. Visą laiką negali būti blogai, kaip negali visą laiką būti gerai. Niekas nesugeba visą gyvenimą plaukti ant sėkmės bangos. Energetiniame lygmenyje tai atrodo maždaug taip: tarkim, jus užpuolė, iškeikė, viską atėmė, sumušė, o po to įbruko maišą su pinigais. Kuo didesnė nesėkmė jus ištiko, tuo daugiau pinigų bus maiše.

Norekite,bet paprastai, ir jūsų norai išsipildys!

Atgal