Čakrų sistema

Čakros

Verčiant žodį iš sanskrito, jis verčiamas “apskritimas arba diskas” . Dvasinėse induizmo praktikose tai sąmonės ir jėgos centrai, kurie randasi subtiliuose žmogaus laukuose. Jogoje tai vadinama gyvybinės energijos pranos kosminiu “sūkuriu” . Čakra – tai į apskritimą panašūs energijos centrai, kurie priima, prisitaiko, akumuliuoja ir paskirsto kosminę ir žemėsenergiją po žmogaus kūną. Kad žmogus būtų sveikas ir galėtų tobulėti, jam svarbu, kad čakros dirbtų darniai . Tam puikiai tinka Reiki energijos pratimai savo čakroms suaktyvinti ir suderinti.

Daugelis šaltinių mini, kad žmogus turi daug centrų. Bet daugiausiai išskiriamos 7 pagrindinės, kurios išsidėsčiusios per stuburo kanalą. Sukūriai randasi iš priekio ir iš nugaros. Pirmasis centras nukreiptas į žemę, o septintasis į dangų. Energija yra banga. Ją galima matuoti dažniu. Taip atsiranda spalva. Kiekviena čakra turi savo spalvą. Kiekviena spalva veikia mūsų organizmą. Priekiniai sukūriai atsako už emocijas, o nugaros sukūriai už valią. Kiekvienas energijos centras yra prisitvirtinęs prie endokrininės (hormoninės liaukos) sistemos ir papildo ją energija.Taip pat maitina ir kitus žmogaus organus. Tam tikri organai sujungti su tam tikra čakra.

Čakra,- tai energetinis kanalas arba sąmonės aukštas. Tai saviriaguliacinė sistema. Viskas, kas žemėje vyko vyksta ar vyks – yra dieviškos sąmonės apsireiškimas. Kosminė energija po didelio sprogimo įgavo judėjimą. Judėjimas, vibracija, banga sukuria naujas formas. Taip susikūrė visata, galaktikos, saulės sistemos ,planetos, žvaigždės. Po mumis yra žemė, virš mūsų dangus. Tarp jų yra dieviška energija. Per žmogaus kūną energija kyla trimis kanalais: centru sušumna , šoniniais yda ir pingala. Pirmoje čakroje randame gyvybės ežerą. Ten gyvena simbolinė kundalini gyvybės gyvatė.Tai gyvenimo gyvybė. Ji teka per nematerialinį žmogaus kūną. Ten vyksta energijos sąmonės veikla ir gyvybės palaikymo procesai.

Per čakras energiją gauna visi žmogaus subtilieji kūnai :

fizinis (fizinė žmogaus struktūra ),

eterinis (energetinis-sveikata),

astralinis (emocinis- jausmai),

mentalinis (minčių laukas),

karminis (ką žmogus padarė- tai mūsų veiksmai),

bhakti (sielos kelias- žmogaus ateities planai)

kauzalinis (dvasinė esmė – tiltas tarp žmogaus ir kosminių energijų). Jie pasimaitina gyvybine energija..

Čakrų sistema tai vaivorykštės tiltas, turintis septynis laiptelius, einančius nuo materialaus fizinio pasaulio iki nematerialaus dvasinio pasaulio- tyros sąmonės. Žmogaus kūnas sujungtas su kosmosu ir kitais kūnais energijos judėjimo dėsniu. Viskas juda. Energija juda ir mumyse.

Pirmoji čakra – MULADHARA

Spalva RAUDONA, stichija ŽEMĖ, juslė UOSLĖ, simbolis KETURLAPIS LOTOSAS, KVADRATAS.,endokrininė liauka ANTINKSČIAI, mantra LAM, garsas ŪŪŪ, emocija BAIMĖ, tonas RE, energija ĮSIŽEMINIMAS.

Tai kiečiausia materija. Juda lėtai. Dažnis mažas. Tai kova už būvį, išlikimas. Išgyvenimo būsena. Reaguojant į situaciją, išsiskiria adrenalinas. Tai pinigai- stabili finansinė būsena. Tai sveikas fizinis kūnas. Rūpinimasis aplinka, gimine, namais. Valdingumas. Raudona spalva pakelia nuotaika pririša prie žemės, duoda stiprybės. Tai geležies įntegravimas į kūną, raudonieji kraujo kūneliai ir jų įsisavinimas. Kaulai, nagai – kalcis. Tai regeneraciniai procesai ir imuninė sistema.Raumenys, apvaisinimas-palikuonys. Organai – storasis žarnynas, šlapimo pūslė, prostata, gimda, inkstai, kojos.

DAUG… egoistiškas piktdžiūgavimas užimama padetimi, gyrimasis savo raumenimis, kūno grožiu.

TRŪKSTA…. baimė dėl išgyvenimo, frigidiškumas,… neturėjimas pinigų, gero darbo, šeimos….pastovi kova dėl išlikimo.

Antroji čakra – SVADHISTANA

Spalva ORANŽINĖ, stichija VANDUO, juslė SKONIS, simbolis ŠEŠIALAPIS LOTOSAS, MĖNULIO PJAUTUVAS, endokrininė liauka KIAUŠIDĖS, SĖKLIDĖS, mantra VAM, garsas OOU, emocija KALTĖ, DŽIAUGSMAS, tonas RE, energija SEKSUALINĖ.

Ši čakra palaiko pati save, nes joje gimsta dvi skirtingos pirmapradės energijos IN ir JAN. Čia pradeda šokį ŠYVA – vyras ir ŠAKTI – moteris. Čia palaikoma KUNDALINI energijos jėga – priešybių vienybė. Tai vidinis DUBUO, AISTRA, ĮSČIOS – gimsta ekstaze, nauja gyvybe, vaikai.Tai emocijos, gyvenimo džiaugsmas per malonumus, poreikiai, norai, pojučiai, aistra,seksas, tantra, valgymas, alkoholis, materialiniai malonumai. Emocijų balansavimas. Šokų ir stresų gydymas. Tai atsakingumas už ryšį su žmonėmis ir kolektyvais. Gerai jaučiamės kūne ir norime judėti. Domimasi šeimos istorija, pomėgis šokiams, tarpusavio santykiai ir jų išjautimas, atskaitos taško pajautimas. Gerai jaučiame sociumą. Turime draugų ir norisi būti kompanijoje. Gurmaniškas- megaujasi skoniais. Organai – inkstai, slapinimosi sistemos organai, lytinių organų sistama. Tai kūno higiena. Šią čakrą lavina šokiai. Tai judėjimo čakra.

DAUG…manipuliavimas jausmais, isterija.

TRŪKSTA…seksualinės problemos, užblokuotos emocijos, nejaučiame kūno, dizharmonija, nemokama reikšti jausmų.NEATLEIDIMAS SAU.

Trečioji čakra – MANIPURA

Spalva GELTONA, stichija UGNIS, juslė REGA, simbolis DEŠIMTALAPIS LOTOSAS, TRIKAMPIS su viršūne žemyn, endokrininė liauka KASA, mantra RAM, garsas OOO, emocija GĖDA, tonas MI, energija JĖGA, VALIA.

Tai brangakmenių dėžutė – saulės rezginys – nervinis centras. Iš žemės per vandenį ateina ugnis.tai mano vidinė valia, laisvė, tikslai, savigarba, valdžia. Nuramina, pakelia nuotaika. Gera atmintis- išsilavinimas. Didelė kantrybė. Tai kūrimas ir griovimas. Reikia šią energiją valdyti. Tai ugnis – gali sušildyti ir maista gaminti…gali sudeginti. Reikia su šią energija susidraugauti, kad galėtume kurti. Sumažinkime egoizmą ir sužybės kūrybos akmenys. Viskas racionalu. Turi vadovavimo gebėjimų. Džiaugiasi gyvenimu. Tai ego, intelektas, protas, mastymas, optimizmas, sąžiningumas, atvirumas, atsakingumas, dosnumas. Organai : nervų, virškinimo, odos sistemos, kepenys, tulžis. Kai susinerviname – reaguoja virškinimo sistema, sutrinka nervų sistema. Gali atsirasti alergija- odos išbėrimai. Čakra atsakinga už gliukoze, cukrų, maisto skaidymą. Įžengti į trečios čakros energija reiškia pasinaudoti savo vidine galia, kuri ateina, sujungus kūniškąją energiją su sąmoninga išmintimi. Taip mes išjudiname galingą transformacijos jėgą. Ir gauname galimybę transformuoti save, savo gyvenimą.

DAUG …sarkazmas, skepticizmas, tironas, diktatūra, žiaurumas. Dėl valdžios kyla karai ir nesantaikos. Vyksta rungtiniavimasis, grumtynės, kritika.

TRŪKSTA…silpna atmintis, baimė, nervai, depresija, nėra valios, nepasitikėjimas aplinka ir žmonėmis. Kitu žmonių menkinimas, teisimas, vertinimas. Melavimas, įsipareigojimų laužymas. Gyvenimo aistros nebuvimas. Dažnas savęs teisimas „aš esu geresnis…blogesnis…niekam tikęs…daugiau žinantis…Gali atsirasti kaltės ar gėdos jausmas. SAVĘS NUVYLIMAS.

Ketvirtoji čakra – ANAHATA

Spalva – ŽALIA, stichija – ORAS, juslė – LYTĖJIMAS, simbolis – DVYLIKALAPIS LOTOSAS, DOVYDO ŽVAIGŽDĖ, endokrininė liauka – UŽKRŪČIO (čiuobrelinė), THYMUSAS, mantra – YAM, garsas – AAA, emocija – MEILĖ, LIŪDESYS, tonas – FA, energija – ATJAUTA.

Čia susijungia fizinis ir dvasinis pasauliai. Viršus ir apačia. Atstatomas ryšys tarp Dievo ir Žmogaus. Pasaulio pajautimas ir meilė visatai. Susilieja IN ir JAN atsidavime. Ji pulsuoja su kitomis širdimis. Atsakinga už aukštesniuosius jausmus ir vertybes. Tai daugiau nei galva,- tai širdies sąmonė, viską apjungianti ir jaučianti. Jaučiame erdvę, laiką, vietą. Užuojauta, gerumas, švelnumas, sąžiningumas, punktualumas, orientacija, meilė gamtai. Tai širdies atsivėrimas meilei ir draugystei. Tai jausmų šokis – atiduoti ir nieko nelaukti. Tai bendravimas tarp žmonių. Linfocitų ir endorfinų gamyba, kraujotaka. Organai – plaučiai, širdis.

DAUG… meilės priepuolis.

TRŪKSTA…meilės trūkumas, vienatvė, super rimtumas, vėlavimas, erdvės nejautimas. Bijo gamtos, nejaučia nei savo, nei kito žmogaus ribų,- nejaučia asmenybės. Atrodo , kad niekas mūsų nemyli,- liūdesys ir depresija. Infarktas – jausmų nesuvokimas. SKAUSMAS TEKA LAISVAI.

Ketvirta su puse čakra – ANANDA KHANDA

Spalva – TURKIO (žaliai mėlyna)

Padeda suvokti asmenybę, leidžia pajusti save be kūno, emocijų, proto, minčių. Duoda suvokimą „ žemė mūsų namai“. Vysto intuiciją, telepatiją. Vystosi unikalumas, kūrybą, gėris.

DAUG… kūrybos priepuolis.

TRŪKSTA… scenos baimė, jausmų slopinimas, saviraiškos blokai, sunku mokytis užsienio kalbų. Daug jaučia pasakyti negali.

Penkta čakra – VISHUDHA

Spalva – MĖLYNA, stichija – ETERIS, juslė – KLAUSA, simbolis – ŠEŠIOLIKOS LAPELIU LOTOSAS, TRIKAMPIS (viršune žemyn, viduje APSKRITIMAS), endokrininė liauka – SKYDLIAUKĖ, mantra – HAM, garsas – EII, emocija –TIESA, GARSAS, tonas – SOL, energija – BENDRAVIMAS, KŪRIMAS.

Čia gimsta vibracijos, muzika, garsas, šventa mantra. Vibracija virsta kalba, poezija, žiniomis, informacija. Tai kūrybos čakra. Saugumo jausmas, komunikacija, saviraiška, mentalinė saviraiška. „Eik ir kalbėk“ – balso atsiradimas. Autoritetingas, diplomatiškas, derybininkas. Turi savo filosofiją, religiją, tikejimą, tiesą. Tai bendravimas, sugebėjimai, intelektas, santykiai. Organai – trachėja, gerklė, balso stygos, burnos erdvė, nosis, ausys. Tai kvėpavimas ir klausa.

DAUG…žodinis bendravimas- viduriavimas- plepėjimas.

TRŪKSTA…negalėjimas pasakyti, mikčiojimas, saugumo trūkumas, vienatvės jausmas. MELAVIMAS SAU.

Šešta čakra – AJNA

Spalva – KARALIŠKAI MĖLYNA, juslė- AIŠKIAREGYSTĖ, simbolis – 96-LAPIS LOTOSAS, SPARNUOTAS APSKRITIMAS, endokrininė liauka – HIPOFIZIS, mantra – ŠAM, garsas – AII, emocija – NUŠVITIMAS, tonas – LA, energija – ĮŽVALGA, IŠMINTIS.

KYLANTI energija KUNDALINI sujungia IN ir JAN į vieną. Įvyksta atsivėrimas į žinių pasaulį. Du didžiuliai energijos srautai susijungia paleisdami didelį šviesos srautą. Tai trečiosios akies atsivėrimas. Kai ji teka, mes galime matyti savo mintis, norus, kelią, įšmintį. Tai begalinis žinių šaltinis. Leidžia pajusti aiškią realybę. Stipri intuicija, įžvalgumas. Jaučiame vienybę su pasauliu.Padeda atrasti gyvenymo prasmę „ būti ar nebūti“. Dvasinė praktika tampa poreikiu.didėja ryšys su kosmosu, vyksta energijų pažinimas. Atsakome į kalusimą „ kokia mano misija pasaulyje“. Organai – galvos smegenys, akys, nervų sistema, stuburas.

DAUG…aiškiaregystė- šizofrenija, paranoja, nužiurėjimas, kliedesiai.

TRŪKSTA.. vienatvė, depresija, nėra prasmės gyventi, ilgesys. Skauda galva- migrena. KYLA ILIUZIJA, KAD „MES NESAME VIENA“.

Septinta čakra – SAHASRARA

Spalva – VIOLETINĖ, simbolis – 1000 LAPELIU LOTOSAS, SPARNUOTAS APSKRITIMAS, endokrininė liauka – EPIFIZIS (KANKORĖŽINĖ), mantra – OM, garsas – YYY, emocija – MINTIES JĖGA, KOSMINĖ ENERGIJA, tonas – SI, energija – TRANSENDENTINĖ.

Mistinė energija KUNDALINI įteka į 1000 lapelių lotosą ir išsiskleidžia kaip dieviška energija. Tai nemateriali šviesa. Tai pabudusi sąmonė, kuri supranta Dievo sąmonę ir dvasinį pasaulį. Čia Dievas ŠIVA susitinka su moteriška Dievybe ŠAKTI ir jie šoka kūrybos šokį. Taip kuriasi visata. Tai dieviškas šokis, kuriame gimsta žvaigždės, tai kūrimo kelias ir visa būties būsena. Tai kosminė sąmonė. Ji mumyse. Per trečią akį pamatėme vidinio pasaulio grožį, transformavome savo valios galią į ugnį, šokome vandenyje su IN ir JAN, sugryžome namo į žemę ir mūsų fizinio pasaulio pagrindą. Jame esate vienas, bet egzistuojate VISUR ir kaip vaivorykštė apšviečiate pasaulį. Septintos čakros energija dieviška sąmonė. Tai aukšta vibracija ir didelis dažnis. Tai begalinė kūryba. Atpalaiduoja ir kviečia gyventi draugystėje su visata. Džiaugiasi, kad yra žmogus. Tai mūsų egzistencija, dvasingumas, tarnavimas, dvasinė praktika, Reiki. Per šią čakrą susirišame su egzistenciją. Organas – smegenys.

DAUG… nušvitimas.

TRŪKSTA …liūdesys, sektantizmas, tikėjimo trūkumas, vienatvė, fanatizmas dvasinėms praktikoms.

Aštunta čakra – SIELOS ŽVAIGŽDĖ

Spalva – AVIETINĖ.

Tai informacijos vieta. Savirealizacija, dieviška meilė, talentai, resursai, pašaukimas. Kuo mes būsime, jei eisime pilnai.

DAUG…hiper kūryba ir suspėjimas visur, domėjimasis viskuo.

TRŪKSTA… tuštuma, savęs neradimas.

Nulinė čakra – KELIO ŽVAIGŽDĖ

Spalva – BALTA.

Atsako už dvasinį kelią ir žmogaus tobulėjimą.

Atgal